nemoka latviai / skola Latvijoje

Turint skolininką Latvijoje, kadangi Latvija yra Europos Sąjungos narė, yra keli būdai: jei yra pagrindai kreiptis į teismą Lietuvoje, galima kreiptis su paprastu ieškiniu arba Europos ieškiniu dėl nedidelės sumos, jei skola yra iki 5000 eurų, arba su pareiškimu dėl Europos mokėjimo įsakymo išdavimo.

Jei vis dėlto tokios galimybės nėra, toliau aprašome skolos Latvijoje susigrąžinimo procesą:

Koks greičiausias būdas susigrąžinti skolą Latvijoje?

Skolų išieškojimo procesą Latvijoje galima suskirstyti į du etapus:

1. Neteisminis skolos išieškojimo etapas

Šis etapas vyksta be teismo įsikišimo. Skolininkui nusiunčiama pretenzija su raginimu susimokėti – tai gali atlikti pats kreditorius arba, jei kreipsitės, tai galime atlikti už jus. Kreipimasis į skolininką, ypač kai tai už Jus atlieka skolų išieškojimo įmonė ar advokatai, dažniausiai paskatina skolininką daug greičiau padengti susidariusią skolą, kadangi bet koks skolininkas supranta, kad pradėjus skolos išieškojimo procedūrą kreditorius patiria teisinių išlaidų, kurias visais atvejais reikalaujama priteisti iš skolininko.

2. Teisminis skolų išieškojimas

Jei jūsų skolininkas Latvijoje atsisako mokėti paragintas neteisminio proceso metu, rekomenduotina kreiptis į teismą Latvijoje. Latvijoje teismai nagrinėja bylas dėl skolos priteisimo trimis būdais: Europos mokėjimo įsakymo tvarka (skolos dydis nuo 2000 EUR), Europos ieškinio dėl nedidelių sumų procedūra (skolos dydis iki 2000 EUR), teismo įsakymo tvarka (jei skolininkas yra Latvijoje registruota įmonė ar fizinis asmuo, skolos dydis neribojamas) ir kreipiantis į teismą su ieškiniu. Kreipkitės į mus, pateikite su skola susijusius dokumentus ir mes pasiūlysime optimaliausią sprendimą skolai Latvijoje susigrąžinti.

Taip pat visada rekomenduojame pirmiausiai prieš teikiant dokumentus teismui pasidomėti skolininko finansine situacija: patikrinti jo turimą turtą Nekilnojamojo turto registre, patikrinti Areštų registrą, taip pat pasidomėti, kokios bylos yra iškeltos skolininko atžvilgiu. Visa tai geriausiai padaryti kreipiantis nurodant, kad norite išsiaiškinti skolininko galimybę atsiskaityti. Pasiūlysime jums savo paslaugas patikrinant skolininko finansinę būklę.

Taip pat dėl skolos išieškojimo, priklausomai nuo skolos dydžio, galima kreiptis su Europos ieškiniu dėl nedidelės sumos arba prašyti teismo išduoti Europos mokėjimo įsakymą. Plačiau apie šiuos instrumentus rasite mūsų svetainėje atskirai.

Mūsų partneriai Latvijoje padės jums greitai ir efektyviai susigrąžinti susidariusią skolą Latvijoje.